top of page

II Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

II Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet czynnie działających w Kościele rzymskokatolickim odbyło się 21 października br. (sobota) w Sali Konferencyjnej im. Kardynała Józefa Glempa w Domu Arcybiskupów Warszawskich (ul. Miodowa 17/19). 


Spotkanie adresowane do liderek lub osób odpowiedzialnych za prowadzenie grup, duszpasterzy tych wspólnot oraz diecezjalnych duszpasterzy kobiet i tych kobiet, które w diecezji animują działania duszpasterskie na rzecz kobiet.


Tematem spotkania było Uczestnictwo i misja kobiet w Kościele, natomiast jego celem – wspólna modlitwa, zapoznanie oraz wymiana myśli w kontekście tego, w jaki sposób kobiety na przestrzeni dziejów Kościoła uczestniczyły i uczestniczą w jego misji, co wspólnoty kobiet i kobiece zgromadzenia mogą dać Kościołowi i o co go wzbogacić.


Organizatorem spotkania jest bp Wiesław Szlachetka - Delegat ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP oraz Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP 


W programie przewidziano konferencje, panel dyskusyjny, pracę w grupach oraz wspólnąliturgię Mszy św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski.


コメント


bottom of page